CHAPTER TWO-i-D / THE DREAMS AND ASPIRATIONS ISSUE NO. 315
Kapak , Terry Richardson ve  Carine Roitfeld  hakkında yeteri kadar konuştuğumun farkına varırken, başka bir konuya geçeceğimin sinyallerini veriyorum sizlere. i-D nin bu sayısının sloganı " Dream Big ". Dergideki tüm röportajlar yada çekimler zaten bu konsept üzerine yapılmış.Bu sayıda hafızalarıma kazınan ve tabiki birden fazla çok kez aynı sayfaları açmama sebep olan bir çekim var, Follow Your Dreams Not Someone Else's.. Fotoğraflar Josh Olins 'e ,styling ise Cathy Kasterine 'e ait .


                               


İlk sayfada bizi model Linn Arvidsson ve Alex Poots karşılıyor.Gerçekten yanyana gelmesi gereken iki başarılı model. Bu moda çekiminde aklımda kalan tekşey: " Herşeyin yeterli derecede doğal olması  ". Çekimde ışıktan tutunda ,makyajın ve saçın ,aynı zamanda kombinlemelerin hepsini gerçekten çok zekice buldum.Uzun zamandır beni üzerinde düşündürecek yada hafızalarımda yer edecek kadar çok etkileyecek, bir çekimle karşılaşmadım. Bu arada çoğunlukla beğenilerim i-D yada Paris Vogue dan yanadır. Herneyse ,bu çekimlerin gerçekçi ve doğal olmasını sağlayan şeylerin, küçük detaylarda gizli olduğunu düşünüyorum .Şimdi fotoğraflara bir göz atalım.. 
Çekimde çoğunlukla vintage parçalarla Céline ,ChloéComme des Garçons ,Paul Smith ve Maison Martin Margiela gibi sade ama vurucu tasarımcıların parçalarıyla kombinlenmiş. Biraz önce dediğim gibi , fotoğraflarda saç,makyaj vs. detayların doğal bırakılmasının yanı sıra ,kıyafetlerde dikkatimi çeken nokta ise vintage parçaların ütülenmeden askıdaki denenmiş hali yada eski olmasının sebebiyle buruşuk haliyle bırakılması. Céline imzalı ahşap baskılı gömlek ise brand new olarak çekilmiş. 
Bu son eklediğim kare gerçekten en çok beğendiğimdi. Piton yılanı deseniyle Chloé elbisesi ,dağınık saçlarla, modelin duruşundaki rahat ve kaygısız tavırla adeta Çingene tanrıçası gibi birbirlerine uyumlu bir şekilde bütünleşmiş.Alnına yapıştırılan saç demetide sanki biraz önce Londra sokaklarında koşturmaktan terlemiş izlenimi veriyor bana. Terden saçları alnına yapışmış, giydiği pamuklu elbisesinini günlerdir üstünden çıkarmamış.Her neyse daha da detaya girmeme gerek yok, bakın yeter .Sizde her karede belki çıkaracak bir hikaye bulur, benim gibi gözlemlemeye dalarsınız.Bugünlük bu kadar...
 No comments:

Post a Comment