CHAPTER ONE-i-D / THE DREAMS AND ASPIRATIONS ISSUE NO. 315İ-D nin Fall 315 THE DREAMS AND ASPIRATIONS  sayısında bizleri, Terry Richardson' ın, eski  fransız Vogue editörü ve moda ikonu Carine Roitfeld 'ı fotoğrafladığı bir kapak beklemekte. Bu sayıda çekimlerdeki styling de Carine Roitfeld tarafından yapılmış. Carine kendi stilini ve moda zevkini  tüm fotoğraf karelerine yansıtmış.Biraz geç olsada elimdeki bu son sayıyı Kasım ayı bitmeden sizinle paylaşmak istedim.Çünkü ,arşivlemeniz gereken bir sayı gerçekten.Yazının tamamını okursanız anlıyacağınızdan eminim.Şimdi i-D deki bahsettiğim çekim ..Dergide Terry Richardson'ın fotoğraflarının eşsizliği ve yalınlığı haricinde, kıyıyıya köşeye yazılmış birçok ünlü ve takdir edilen isimlerin Carine Roitfeld hakkında yaptıkları muhteşem yorumlar var. Mesela KARL LAGERFELD  Carine'in kesinlikle hiçkimseye benzemediğini, çok iyi bir vizyonun olduğunu ve işinde çok çok profosyonel olduğuna değinmiş.Aynı zamanda işindeki bu profosyonelliği gibi özel yaşantısında da herkese örnek olan bir anne ve mükemmel yetiştirilmiş çocukları olduğunu söylemekte. " She has a double healthy life " demiş. Bunu sayın Lagerfeld 'den duymak gerçekten mükemmel birşey olmalı ! Bunun üzerine Carine'in stili ve benzersiz güzelliği ilgili yaptığı yorumları söylememe gerek kalmadı zaten. Carine için 1 X 3 benzetmesini yapıcam..

Kapak fotoğrafında da gördüğümüz karede  -yukarda bahsediceğim kareyle aynı - üzerinde "God Save The Queen " yazan tshirt' ü vintage mış. Etek Tom Ford for Yves Saint Laurent imzası taşırken , altına Wolford jartiyer çoraplarını giymiş ve bunları Gianvito Rossi ayakkabıları ile kombinlemiş. İşin güzel yanı yaptığı bu çekimde kendi tarzını tamamiyle başarılı bir şekilde yansıtırken, birleştirdiği parçalarla kendisini ne kadar iyi tanıdığına da şahit olmaktayız.

Aşağıda gördüğümüz birçok farklı zamanda çekilmiş gençlik fotoğraflarında da sade, iddiasız ve kendine has tarzıyla karşımıza çıkan Tom Ford 'un o sadece " CARINE " benzetmesini yaptığı Young Roitfeld 'ı görmekteyiz.
No comments:

Post a Comment